دسته های مرتبط

تعمیر چیلر تراکمی صنعتی

تعمیر چیلر تراکمی اسکرو
تعمیر چیلر تراکمی صنعتی کمپرسور اسکرو  بیتزر

کمپرسورهای اسکرو به خصوص در کاربردهای چیلرهای تراکمی صنعتی دارای حساسیت های زیادی هستند و معمولا به دلیل عدم نگهداری مناسب از کمپرسورهای اسکرو، دچار مشکل می شوند. هر کمپرسور اسکرو دارای منطق کنترل مختص به خود است که ظرفیت برودتی سیکل تبرید چیلر تراکمی را کنترل می کند. بایستی منطق کنترل سیکل تبرید را برای تعمیرات چیلر تراکمی بدانیم(این اولین گام است) گام دوم برای تعمیر چیلر تراکمی، دنبال کردن سیکل تبرید و بررسی سیکل تبرید است. همانند یک دکتر که علایم بیمار را مشاهده می کند، یک تبرید کار نیز بایستی نشانه های مشکل در چیلر را بررسی کند.
بعضی از مشکلات چیلرهای تراکمی را می توان در زیر خلاصه کرد:
درست عمل نکردن منطق کنترل کمپرسور اسکرو و شیرهای برقی کنترل ظرفیت کمپرسور اسکرو.
وجود رطوبت یا هوا و یا اسیدی بودن سیکل تبرید که ناشی از باز بودن سیکل و درست وکیوم نکردن چیلر یا سردخانه و همچنین سوختگی موتور و یا افزایش دمای دیسچارج است.
کم یا زیاد شارژ کردن گاز فریونی به سیکل تبرید که هر کدام باعث بروز مشکلاتی می شود.
کارکرد طولانی کمپرسور و نیاز به تعویض بلبرینگ های کمپرسور اسکرو
برگشت مایع ناشی از وجود مشکلات در سیکل تبرید و یا درست عمل نکردن هیتر کارتر و یا عدم نصب هیتر کارتر کمپرسور.
در بعضی از موارد مشاهده می شود که شیر انبساط(اکسپنشن ولو) از تنظیم در آمده است و به درستی تنظیم نشده است که باعث بروز بسیاری از مشکلات و کاهش راندمان شده است.
برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015