مبدل های ضد خوردگی

مبدل های ضد خوردگی

مبدل های حرارتی مصارف ویژه (صنعتی و شیمیایی)

در طول کارکرد مبدل‌های حرارتی و کندانسورهای آبی در مناطقی با میزان رسوب گذاری بالا و سختی آب بالا و نیاز به اسید شویی این مبدل‌ها با اسید درصد بالا و اسید شویی طولانی مدت و مکرر، خوردگی لوله‌های مسی را در پی دارد. که سبب نازک شدن لوله‌ها و در نهایت سوراخ شدن آنها می‌گردد. نشتی سبب ورود آب به مسیر گاز می‌شود. و نتیجه آن ورود آب به کمپرسور است. و این امر سبب خسارتهای جبران ناپذیر می‌گردد.

جهت رفع این مشکل گروه مهندسی مهراسپند اقدام به تولید مبدل‌ها و کندانسورها با لوله‌هایی از آلیاژ مس و نیکل می‌کند. (cupper&nickle10/90 و 20/80). این مبدل ها در طول زمان و در برابر اسید شویی‌های مداوم و خوردگی‌های مختلف از خود مقاوم بالایی نشان می‌دهند. و توانایی کارکرد در شرایط سخت مثل آب دریا را دارند.

به دلیل استفاده از تیوپ شیت و پوسته استینلس استیل stainless steel و استفاده از لوله‌های آلیاژ نیکل به جای مس، این مبدل های ضد خوردگی در صنایع زیادی از قبیل پتروشیمی، کشتیرانی و غیره استفاده در مناطق جنوب ایران و استفاده از آب دریا جهت خنک کردن سیال و استفاده در کاربردهایی که مواد شیمیایی خورنده وجود دارد، کاربرد پیدا می‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایید.

مبدل های ضد خوردگی
مبدل های ضد خوردگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *