دسته های مرتبط

سختی کلسیم آب استخر

سختی کلسیم آب استخر

پارامتر سختی بیان کننده نمک های معدنی است که در آب انحلال ناپذیر هستند. آب شامل مقادیر زیاد نمک های منیزیم و کلسیم است که با نام سود نیز خوانده می شوند و بیان کننده سختی آب هستند. مقدار سختی آب وابسته به مقدار یون های کلسیم و منیزیم در آب است. منبع آب نقش اصلی را در سختی اب دارد. اگر آب از عمق زیاد زمین پمپ شده باشد، دارای سختی زیاد است.

سختی کلسیم معمولا 70% سختی آب را تشکیل می دهد. سختی بین 150 تا 250 ppm رنج ایده ال برای سختی آب است.

 

تاثیرات سختی آب نامناسب

[table id=18 /]

مواد شیمیایی و تاثیر آن بر خوردگی کلسیم

[table id=19 /]

ذرات جامد نامحلول total dissolved solid

ذرات جامد نامحلول(TDS) مواد نامحلولی در آب هستند که شامل نمک ها، اسپری های مو، عرق، ادرار و مواد معدنی می شوند. بسیاری از این مواد جامد نامحلول در نتیجه استفاده شناگران است بنابراین تعداد استفاده کنندگان از استخر و یا جکوزی مهم است. در استخرهای عمومی به ازای هر شناگر 20 لیتر آب تازه بایستی به استخر اضافه گردد و حداکثر تا 15% ظرفیت استخر. در اسپا های عمومی که بیش از 4000 لیتر گنجایش دارند، به ازای هر شناگر در هر روز 30 لیتر آب تازه بایستی اضافه گردد و حداکثر تا 20% بایستی آب تازه اضافه گردد.. باقی ماندن TDS آب بین 450-1000 PPM به اپراتور در کیفیت آب استخر کمک می کند و توصیه اکید می شود که TDS آب از 1500 ppm تجاوز نکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015