دسته های مرتبط

روش کارکرد کمپرسور اسکرال 2

کمپرسورهای اسکرال مختلف از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند. روش کار کلی در تمام کمپرسورهای اسکرال یکسان است اما بعضی تجهیزات و ویژگیها باعث افزایش راندمان بعضی از مدلها می شود که بایستی به این نکات توجه کرد. برای مثال تکنولوژی استفاده از تیغه های گرافیتی در نوک حلزونیها باعث افزایش گازبندی و عدم تداخل گازها می شود و در عین حال باعث اصطکاک نیز نمی شود که نتیجه آن افزایش راندمان است.

همچنین بایتی توجه کرد که گاز برگشتی به کمپرسور در حین عبور از سیم پیچ کمپرسور مجبور است تا ارتفاع قسمت کمپرس کردن بالا بیاید و در نتیجه در مواردی که برگشت مایع پیوسته بوجود می آید می توان از اطمینان کارکرد این کمپرسورها نسبت به دیگر انواع کمپرسور اطمینان بیشتری داشت.

زمانی که از لوله کشی و درست عمل کردن فرمان چیلر تراکمی و یا سردخانه اطمینان دارید می توانید از این کمپرسورها استفاده کنید زیرا به دلیل فرار روغن ناچیز نسبت به کمپرسورهای پیستونی و اسکرو دارای راندمان بالاتری هستند و تبادل حرارت در اواپراتور و کندانسور افزایش می یابد.

در حین حرکت اسکرالها در یکدیگر چندین حلال گاز فشرده و در حال فشرد سازی تشکیل می شود که باعث پیوسته شدن جریان کمپرس کردن نسبت به کمپرسورهای سلندر پیستونی می شود.

عیب این کمپرسورها را نیز می توان عدم قابلیت تعمیر و یا تعمیر آن توسط معدودی از تعمیرکاران کمپرسور و موجود نبودن بسیاری از قطعات لوازم یدکی کمپرسور نامید.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015