آموزش چیلر و سردخانه

چرا فیوز در سیستم های برودتی تریپ می دهد ؟ قسمت اول

چرا فیوز در سیستم های برودتی تریپ می دهد ؟

چرا فیوز در سیستم های برودتی تریپ می دهد ؟

وقتی کمپرسور استارت نمی شود یا خطا و تریپ می دهد اولین مورد می تواند مربوط به مشکل فیوزها باشد. ممکن است فیوزها قطع باشند یا جریان برق ورودی قطع باشد. نمونه ای سیم کشی یک مدار فرمان را در تصویر می بینیم. اگر فیوزها خراب هستند آنها را تعویض کنید و علت قطع شدن مدار توسط آنها را پیدا کنید.

سپس سوئیچ ها و کنترلرها را چک کنید، سیم پیچی ها را چک کنید و ایراد را رفع کنید. یا اگر موتور آمپر زیادی کشیده است و قطع شده است، بی متال یا مدار فرمان را قطع کرده است علت آن را چک کنید و بعد مدار فرمان را وصل کنید.

هر زمان که قصد کار بر روی مدار فرمان یا قدرت را داشتید توجه کنید که سوئیچ اصلی قدرت را قطع کنید. و در زمان کارکرد و راه اندازی مطمئن باشید که سوئیچ قدرت اصلی وصل است. در آخرین شکل یک مدار شماتیک که فیوزها هستند را مشاهده می کنید.

یک فیوز اصلی سه فاز داریم، Low pressure، High pressure و کنتاکتور. یک تایمر هم در مدار داریم. بنابراین باید تجهیزات سیستم کنترل را چک کنیم. همانطور که در تصویر می بینید یک بی متال هم در مدار موجود است. باید ببینیم کدام یک از این تجهیزات مدار فرمان را قطع کرده است. و پس از یافتن علت مشکل، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

برای تعمیر کمپرسور اسکرو و دلیل اینکه چرا فیوز در سیستم های برودتی تریپ می دهد با کارشناسان ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *