آموزش چیلر و سردخانه

مسدود شدن جریان هوای اواپراتور – قسمت یازدهم

مسدود شدن جریان هوای اواپراتور - قسمت یازدهم

مسدود شدن جریان هوای اواپراتور – قسمت یازدهم

در سردخانه های زیر صفری و بالای صفری یکی از نکات مهم جریان هواست. در خیلی از سردخانه ها جریان هوا به درستی اتفاق نمی افتد و در مناطقی از سردخانه بار انباشت شده به خوبی سرد نمی شود.
این سرد نشدن معمولاً به صورت نقطه‌ای بوده و محدوده ای از سردخانه را شامل می شود علت این امر نیست چیدمان غلط بار های موجود در سردخانه و یا نصب اشتباه سردخانه می باشد بهتر است اواپراتور در راهروی بین دو ردیف بار قرار داشته باشد. یکی دیگر از نکاتی که در سردخانه‌ها مشاهده می‌شود اضافه بار موجود در سردخانه است در بسیاری از سردخانه ها در زمان‌های از فصل و یا سال و یا بعضی از روزها بار بیش از اندازه‌ای به درون سردخانه انتقال پیدا می‌کند اما این بار اضافه باعث به وجود آمدن چه مشکلاتی خواهد شد.یکی از مشکلاتی که این بار اضافه به وجود می‌آورد افزایش سوپرهیت ساکشن است و دوم اینکه دما به میزان متعادل نمی‌رسد و کمپرسور مجبور می‌شود در شرایط سخت با سوپرهیت بالا برای طولانی مدت کار کند و این امر می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کمپرسور شود.
این را نیز باید در نظر گرفت که با شرایط بالا امکان آسیب رسیدن و کیفیت پایین محصول نیز افزایش پیدا می‌کند.پیشنهاد می شود جهت نصب واتساپ اواپراتور و جزئیات مربوط به سردخانه هندبوک های ارائه شده توسط شرکت های سازنده و یا هندبوکهای شرکت ترین امریکا مراجعه کنید.

گروه مهندسی مهراسپند دارای تخصصی ترین کارگاه تعمیرات کمپرسورهای برودتی در ایران است. در کارگاه گروه مهندسی مهراسپند تعمیرات سبک و سنگین و فوق سنگین بر روی کمپرسورهای تبرید انجام می گیرد و پس از تعمیر، کمپرسور در محل نصب و پس از کارکرد تحویل داده می شود و ضمانت کارکرد را داراست. جهت طرح سوال هنگام مسدود شدن جریان هوای اواپراتور می توانید با کارشناسان گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *