پیستون و گژنگپین کمپرسورهای کریر :

کمپرسورهای سری 05G:

در این خانواده از کمپرسورها، قطر پیستون دو اینچ یا معادل 50.8 می باشد و این کمپرسورها در کشور ایران کاربرد کمی دارند اما در خارج از ایران جهت امور مختلفی از قبیل کامیون ها استفاده می شوند.

کمپرسورهای سری 06D:

در این کمپرسورها که تا ظرفیت 20 تن تولید می شوند، قطر پیستون همانند کمپرسورهای 05G کریر 58.2 میلیمتر است و در دو مدل پیستون وجود دارند که یکی از پیستون ها دارای تاج تخت و یکی تاج دار است. در سری قدیمی های این کمپرسورها، پیستون ها بدون تاج (محل نشستن سوپاپ) بود اما در سری های جدید جهت افزایش راندمان، پیستون ها تاج دار شده اند.

کمپرسورهای سری 06E:

این کمپرسورها در ظرفیت های 20 تا 40 تن تولید می شوند و دارای سه طرح پیستون هستند. در کمپرسورهای قدیمی تر، سطح پیستون صاف است و راندمان کمتری نسبت به کمپرسورهای جدید دارد. در کمپرسورهای جدیدتر سطح پیستون تاجدار است. در هنگام خرید پیستون کمپرسور کریر از کارشناسان ما، به طرح جدید یا قدیم کمپرسور اشاره کنید.

قطر پیستون در تمامی مدلها 68.13 میلیمتر است و تنها تفاوت در کورس می باشد. در کمپرسورهای قدیمی که سطح صافی داشتند، میزان کورس 16.4 میلیمتر است اما در کمپرسورهای جدید دو نوع پیستون وجود دارد. در کمپرسورهای سری  06E-265 میزان کورس 20.2 میلیمتر است اما در کمپرسورهای دیگر این خانواده که تاجدار هستند، میزان کورس 17.2 میلیمتر است.

کمپرسورهای 5H:

در این کمپرسورها قطر پیستون 82.5 و کورس پیستون 44.4 است هر چند در چند مدل از کمپرسورها میزان کورس 35.6 می باشد.

گروه مهندسی مهراسپند دارای تخصصی ترین کارگاه تعمیرات کمپرسورهای برودتی در ایران است. در کارگاه گروه مهندسی مهراسپند تعمیرات سبک و سنگین و فوق سنگین بر روی کمپرسورهای تبرید انجام می گیرد و پس از تعمیر، کمپرسور در محل نصب و پس از کارکرد تحویل داده می شود و ضمانت کارکرد را داراست. همچنین میتوانید برای خرید پیستون کمپرسور کریر و دیگر قطعات کمپرسور با کارشناسان گروه مهندسی مهراسپند تماس حاصل فرمایید.