سوپاپ ساکشن و دیسچارج کمپرسور کریر کارلایل 06E & 06D

Carrier Carlyle 06E& 06D Suction and discharge reed valve

کمپرسور کریر کارلایل مدل 06E

Carrier Carlyle 06e

در این مدل از کمپرسورها سوپاپ های دیسچارج به دو گونه تقسیم می شود. در طرح قدیم این سوپاپ ها شکل سوپاپ دیسچارج به شکل پنجه بسته است. برای نصب سوپاپ دیسچارج ابتدا سوپاپ را در محل نصب سوپاپ دیسچارج قرار دهید و نگه دارنده های سوپاپ را بر روی سوپاپ قرار دهید.

به پیچ های نگه دارنده را با تورک 12 تا 15 سفت کنید. پس از سفت کردن پیچ ها می توانید درست نصب شدن سوپاپ ها را با تست نشتی مشخص کنید و از صحت نصب سوپاپ ها مطمئن شوید.

در کمپرسورهای طرح جدید شرکت کریر کارلایل، طرح سوپاپ ها تغییر کرده است ولی روش نصب همانند سوپاپ های طرح قدیم است اما توجه کنید که نگه دارنده های سوپاپ در این مدل از کمپرسورها دارای دو مدل چپ و راست است که بر روی نگه دارنده جک شده است.

سوپاپ های ساکشن در این کمپرسورها در طی سالها تغییر نکرده است و فرم سوپاپ به یک شکل باقی مانده است. اما در طرح قدیم این کمپرسورها سطح پیستون صاف است و بر روی هر سیلندر دو سوپاپ ساکشن نصب می شود اما در طرح جدید، سطح پیستون صاف نیست و به جای نصب دو سوپاپ ساکشن، از یک زیر سوپاپ و یک سوپاپ استفاده می شود. با استفاده از این طرح، راندمان کمپرسور افزایش می یابد.

کمپرسور کریر کارلایل 06D

Carrier Carlyle 06D

در این کمپرسورهای خانواده کریر، طرح سوپاپ ها در طی سالیان تغییر نکرده است و به یک شکل باقی مانده و طوپاپ های دیسچارج به روش مشابه کمپرسورهای 06E نصب می شوند و پیچ های نگه دارنده نیز بر روی نگه دارنده نصب می شود.

نشتی سوپاپ نیز پس از نصب باید بررسی گردد.

سوپاپ ساکشن این کمپرسورها شبیه به سوپاپ های کمپرسورهای 06E است و توجه کنید برای نصب این سوپاپ ها بر روی هر سیلندر ابتدا باید یک فنر در پینها نصب گردد و بر روی فنر سوپاپ نصب می گردد و ولوپلیت بر روی سوپاپ و سر سیلندر نصب می شود.

برای خرید انواع سوپاپ می‌توانید با کارشناسان گروه مهندسی مهر اسپند تماس بگیرید و یا در فهرست زیر محصولات خود را انتخاب کنید. تنها نکته ای که باید به خاطر داشته باشید سایز و نوع سوپاپ بوده که در هنگام سفارش از طریق سایت و یا تماس با ما باید از آن اطمینان حاصل بفرمایید.