چیلر تراکمی

روغن های کمپرسور کوپلند

روغن های کمپرسور کوپلند

روغن های کمپرسور کوپلند

یک نتیجه تغییر سیستم‌های تبرید از استفاده CFC ها تغییر روغن‌های مورد استفاده می‌باشد. شرکت کوپلند و بسیاری از شرکت‌ها مارک‌های روغن های کمپرسور کوپلند را عرضه کردند. که بعضی از آنها در بازار کشور ما موجود است. در مجموع در مقایسه مبردهای جدید با مبردهای قدیمی بایستی با مبردهای قدیمی از قبیل روغن‌های جدید R-12,R-22, و یا R-502 سازگار باشند. هرچند این مطلب در تمامی موارد صادق نمی‌باشد.

جدول زیر روغن های کمپرسور کوپلند پیشنهادی را با مبردهای گوناگون ارایه می‌دهد. که می‌توان آن را برای سازندگان دیگر نیز تعمیم داد:

کمپرسورهای اسکرول که از HCFC R-22 استفاده می‌کنند از Witco LP-200 OR Sontex 200-LP استفاده می‌کنند. که هر دو روغن های سفید می‌باشند. گاهی اوقات این روغن‌ها در بازار موجود نیست. که می‌توان از روغن‌های معدنی (MO) و یا از الکیل بنزین (AB) استفاده کرد.

Suniso 3GS,Capella WF32,Calumet RO15 (روغن‌های زرد کمرنگ) نیز قابل استفاده می‌باشند. این روغن‌ها برای استفاده در سیستم‌های دما پایین و دما بالا مناسب می‌باشند.

روغنهای پلی استر (Polyol Ester lubricants)

کوپلند روغن‌های پلی استر زیر را برای استفاده در محصولات خود تست کرده است:

  1. Copland Ultra 22cc
  2. Mobil EAL Arctic 22cc
  3. ICI Emkarate RL 32CF
  4. Thermal Zone 22cc

زمانی که از مبردهای HFC استفاده شود از این روغن‌ها استفاده می‌کنیم. همچنین قابل استفاده در هر نوع مبرد سنتی و یا مخلوط موقتی می‌باشند. و با روغن‌های سنتی (mineral oils) سازگار می‌باشند.

و قابلیت مخلوط شدن با روغن‌های معدنی در سیستم‌هایی که از مبردهای CFC , HCFC را دارا می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *