روغنهای تبرید

یک نتیجه تغییر سیستم های تبرید از استفاده CFC ها تغییر روغنهای مورد استفاده می باشد. شرکت کوپلند و بسیاری از شرکتها مارک های روغنی را عرضه کردند که بعضی از آنها در بازار کشور ما موجود است. در مجموع در مقایسه مبردهای جدید با مبردهای قدیمی بایستی با مبردهای قدیمی از قبیل روغنهای جدید R-12,R-22, و یا R-502 سازگار باشند. هرچند این مطلب در تمامی موارد صادق نمی باشد.

جدول زیر روغن های پیشنهادی برای استفاده در کمپرسورهای کوپلند را با مبردهای گوناگون ارایه میدهد که میتوان آن را برای سازندگان دیگر نیز تعمیم داد:

روغنهای تبریدTAE1248 refrigeratio oils-1

کمپرسورهای اسکرول که از HCFC R-22 استفاده میکنند از Witco LP-200 OR Sontex 200-LP استفاده میکنند که هر دو روغنهای سفید میباشند. گاهی اوقات این روغنها در بازار موجود نیست که میتوان از روغنهای معدنی(MO) ویا از الکیل بنزین(AB) استفاده کرد.

Suniso 3GS,Capella WF32,Calumet RO15(روغنهای زرد کمرنگ) نیز قابل استفاده می باشند. این روغنها برای استفاده در سیستم های دما پایین و دما بالا مناسب میباشند.

روغنهای پلی استر(Polyol Ester lubricants)

کوپلند روغنهای پلی استر زیر را برای استفاده در محصولات خود تست کرده است:

Copland Ultra 22cc

Mobil EAL Arctic 22cc

ICI Emkarate RL 32CF

Thermal Zone 22cc

این روغنها در زمانی که از مبردهای HFC استفاده میشوند بایستی استفاده شوند. همچنین قابل استفاده در هر نوع مبرد سنتی و یا مخلوط موقتی میباشند و با روغن های سنتی (mineral oils) سازگار میباشند.

و قابلیت مخلوط شدن با روغنهای معدنی در سیستم هایی که از مبردهای CFC , HCFC را دارا می باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

چیلر تراکمی

روغن کپرسور،4gs،انواع روغن کمپرسور

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x