این نوع کریستال در اثر سرد شدن بیش از اندازه آب برج خنک کننده و کم بودن بار چیلر در روزهای سرد اتفاق می افتد.

همانطور که در توضیحات کریستال نوع اول گفته شد اولین و بهترین حالت حفظ خونسردی است چرا که تصمیم درست را فقط در وضعیت عادی می توان گرفت و استرس و نگرانی باعث بهم ریختن و بدتر شدن اوضاع می شود .

همانطور که قبلا ذکر شد این نوع کرستال در اثر سرد شدن بیش از اندازه آب برج در قسمت ابزربر اتفاق می افتد و محلول ورودی به مبدل و نیز قبل از ورودی به پمپ سولوشن بصورت بلورهای یخ در آمده و در این وضعیت حوضینگ پمپ سولوشن خالی میشود و سیستم از کار می افتد روش رفع این نوع کریستال  مثل نوع اول که تقدیم حضورتان شد کلیه سنسورها را (در صورت امکان خارج کنید . فلوسویچها را یکسره کنید پمپهای چیلد واتر و کولینگ واتر را خاموش کنید و اولین کار انتقال آب جمع شده در رفرجرنت تانک به ابزربر است.

سپس پمپ سولوشن را استارت کنید  در این حالت نیز یک فشار سنج روی خروجی سولوشن قرار می دهیم. روش تشخیص این نوع کریستال خالی بودن ابزربر و سرد شدن لوله وروودی به ابزربر می باشد. پس از تخلیه رفرجرنت تانک به ابزربر، سولوشن پمپ را روشن کنید و مراقب فشار محلول باشید در این حالت هم مثل حالت قبلی سیستم خنک کاری پمپ را با پارچه و آبسرد انجام دهید و با یک دستگاه پیک حرارتی یا شلنگ بخار مبدل را حرارت بدهید همزمان انرژی حرارتی را وارد دستگاه کنید تا همه قسمتها را یکنواخت داغ کنید. دقت کنید شعله را در یک قسمت متمرکز نکنید چونکه خطرناک است. پس از اینکه کلیه قسمتها یکنواخت داغ شد به مدت یک ساعت بگذارید در جا بکار خود ادامه دهد. سپس پس از اطمینان از باز شدن مسیر و داغ شدن کلیه قسمتهای چیلر مخصوصا مبدل حرارتی  چیلر را به حالت اولیه در آورده و زیر بار ببرید . توجه داشته باشید در حین انجام عملیات از انجام وکیوم خودداری کنید . وکیوم را هنگام استارت و راه اندازی انجام دهید. موفق باشید

در صورتیکه هنگام انجام عملیات با مشکل روبرو شدید با مشاورین شرکت تماس حاصل نمایید کارشناسان این شرکت بصورت رایگان در اسرع وقت پاخگوی سوالات شما هستند.

برای دیدن فیلم در آپارات اینجا کلیک کنید.

برای دیدن فیلم در یوتیوپ اینجا کلیک کنید.

 

چیلر جذبی

تعمیر چیلر جذبی-رفع کریستال لیتیوم بروماید چیلر جذبی-فیلتر کردن لیتیوم بروماید چیلر جذبی