چیلر تراکمی

تعمیر چیلر ترین (اویل پمپ)

تعمیر چیلر ترین (اویل پمپ)

تعمیر چیلر ترین (اویل پمپ)

فیلتر روغن کمپرسور ها یکی از قسمت‌هایی از کمپرسور هست که متاسفانه در محاسبات تعمیرات در نظر گرفته نمی‌شود. برای مثال در همین فیلمی که مشاهده می کنید فیلتر روغن دچار گرفتگی شده بود.
گرفتگی فیلتر روغن یکی از موارد نسبتاً شایع است. و در کمپرسور هایی که بیش از حد گرم شدن اتفاق می‌افتد یا آلودگی در سیکل وجود دارد اتفاق می افتد. این امری عادی است و فیلتر‌ روغن دچار گرفتگی می‌شود بعد از گرفتگی دو حالت به وجود می آید. یا مسیر به کلی مسدود می‌شود و فشار روغن افت شدیدی پیدا می کنند که در این صورت دو اتفاق دیگر ممکن است بروز کند. اگر پرشر روغن وجود داشته باشد خطای روغن اتفاق می افتد. و کمپرسور خاموش می شود. اما در بعضی از موارد پرشر روغن وجود ندارد و خطای روغن بروز نمی کند. و کمپرسور به کارکرد خود ادامه می دهد .و باعث آسیب به کمپرسور می شود.

آسیب های کمپرسور

آسیب های به وجود آمده می‌توانند به شدت بالا و خطرناک باشند. برای مثال از اولین قسمت شروع می کنیم بوشها دچار خوردگی های شدید می شوند. و شاتون ها همینطور دیواره سیلندر و سوراخ پین و رینگ ها که نتیجه این اتفاق خرابی شدید کمپرسور است.
خرابی ناشی از روغن کاری نامناسب متاسفانه بسیار شایع است و یکی از دلایل نسبتاً عام این قضیه گرفتگی فیلتر روغن است که باید در هنگام تعمیرات به فشار روغن توجه بسیار زیادی کرد تا در صورت وجود مشکل حتما مشکل را رفع کنیم.

برای تعمیر چیلر ترین (اویل پمپ) می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

دیدگاهی در مورد “تعمیر چیلر ترین (اویل پمپ)

  1. مهدی گفت:

    سلام بسیار عالی و کاربردی ممنون از شما که وقت گذاشتید و این اموزش را تهیه کردید

    1. modir 2 گفت:

      درود بر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *