به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

چیلر فلودینگ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده بهمن 6, 1395 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط Jaber (130 امتیاز)
با سلام متشکر از فیلم های آموزشی که گذاشته‌اند لطفا در باره طراحی چيلرهاي فلودينگ توضیح یا فیلم آموزشی بگذارید وچرا در ایران  ساخته نمیشود با تشکر

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده بهمن 6, 1395 توسط mehrspand همیار (7,200 امتیاز)
در اواپراتور های فلودد، مبرد اطراف لوله های مسی در پوسته اواپراتور قرار دارد و آب درون لوله های مسی اواپراتور خنک می شود. سطع مایع مبرد در اواپراتور توسط شیر انبساط الکترونیک (EEV) به میزان مشخص تنظیم می شود.

برای اواپراتورهای انبساط مستقیم (DX)، مبرد در داخل لوله های مسی منبسط می شود در حالی که آب در قسمت پوسته حرکت می کند. یک شیر انبساط ترموستاتیک برای ثابت نگه داشتن سوپرهیت خط ساکشن مورد استفاده قرار می گیرد.

اواپراتورهای فلودد دارای راندمان بالاتری هستند اما دارای مشکلاتی نیز هستند مانند: . مشکلاتی از قبیل حساسیت بالا به دبی آب گذری، امکان آسیب بسیار سریع لوله ها(یخزدگی) و ترکیدن لوله های اواپراتور.

در ایران به دلیل مشکلات عدیده در مواردی مانند طراحی و لوله کشی موتورخانه ها، دبی نامناسب آب گذری، درست عمل نکردن فلوسوییچ ها باعث می شود این اواپراتورها در معرض ترکیدگی لوله های اواپراتور قرار بگیرند زیرا این اواپراتورها به دبی آب گذری بسیار حساس می باشند بنابراین استفاده از این اواپراتورها را نمی توان با استانداردهای موجود در ایران توصیه کرد و در ضمن طراحی چیلر نیز نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد و متاسفانه در مواردی مشاهده می شود که طراحی چیلر بر اساس منابع طراحی چیلر صورت نگرفته تا چه رسد به مواردی مانند طراحی اواپراتورهای فلودد. فیلم آموزشی این اواپراتورها نیز ساخته شده که پس از آپلود شدن(به زودی) می توانید در سایت مشاهده کنید.

اما ساخت این اواپراتورها در ایران نیز توسط چند شرکت انجام می شود.
دارای دیدگاه بهمن 7, 1395 توسط Jaber (130 امتیاز)
متشکرم از راهنمایی شما
آیا شرکت کانال تلگرام دارد متشکر میشم که معرفی کنید
دارای دیدگاه بهمن 7, 1395 توسط mehrspand همیار (7,200 امتیاز)
خواهش می کنم درصورتی که گروه مهندسی مهراسپند را در تلگرام سرچ کنید می توانید وارد گروه شوید.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...