به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

دیسشارژ بالا و ساکشن پایین کمپرسور همراه با کیفیت پایین سرما و دمای بالای بدنه کمپرسور

1 امتیاز مثبت 1 امتیاز منفی
سوال شده اردیبهشت 3, 1397 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط javad93 (120 امتیاز)
یک دستگاه شیر سردکن با کمپرسور سه اسب dwm copeland و یک کندانسور تک فن  با مخزنی حدود یک و نیم تن شیر دوساله خاموش بوده .الان بعد از انجام سرویس های لازم با گاز فریون R22 شارژ شده  چون مدل کمپرسور dll301هست که در کاتالوگ گاز 22 نوشته و احتمالا زیر صفری هم باشه..اکسپنشن خود دستگاهTEF-R12 با سوزن شماره 5 و من اکسپنو عوض کردم و مدل tex-R22 با سوزن 3گذاشتم.اما کیفیت سرمای اون خیلی پایینه و ساکشنم با فشار دیسشارژ  210،15بود که مجبور به شارژ گاز بیشتری شدم و ساکشن که 30شد دیسشارژ به 260 رسید و دمای بدنه کمپرسور خیلی بالا رفته و لوله برگشتم به کمپرسور رو با ترمومتر اندازه گیری کردم  25 درجه سانتیگراد بود.که در این حالت داخل مخزن کمی برفک و یخ دیدم اما این خیلی غیر عادی بود.سوزن 5گذاشتم بهبودی ندیدم.به اجبار گازو کم کردم  و دیسشارژ رو روی 210 تنظیم کزدم تا فن کندانسور اتومات کنه و پیچ اکسپنشن تا ته بازه ولی ساکشن خیلی پایینه.فیلتر درایر هم عوض کردم و مدل R22گذاشتم. حالا به نظرتون علت چی میتونه باشه.گاز 12باید میخورده یا که ایراد چیز دیگه ای میتونه باشه.فن کنداانسور هم پرشر داره که تنظبم شده که در فشار دیسشارژ 230روشن بشه و با کم شدن فشار و رسیدن به 200 خاموش شه  که در زمانی که شب سرده یا زمستانه فشار بیش از حد افت نکنه و فن کندانسور اتومات کار کنه .حالا ایا گاز 22نباید میزدم و اکسپنو عوض نباید میکردم  یا که میشه با 22 هم راه اندازی کرد که کیفیت سرما بالا بره و لوله برگشت عرق کنه و خنک بشه.   با تشکر

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده اردیبهشت 14, 1397 توسط mehrspand همیار (7,280 امتیاز)
سیستم هایی که برای کار با R12 طراحی می شدند دارای دماها و فشارهای کارکرد متفاوتی با R22 بودند. زمانی که با سیستمی قدیمی یا نا آشنا مواجه میشویم بایستی اکسپنشن ولو را چک کنیم و نوع گاز را بدست آوریم.
کندانسور و اواپراتور این سیستم و اکسپنشن ولو برای کارکرد با R22 طراحی شده اند و نمیتوان گاز R22 به سیستم شارژ کرد. تنا تعویض اکسپنشن ولو برای این کار کافی نیست.
میتوانیم گاز سیکل را تغییر دهیم و از گاز R134a و یا گاز R406a استفاده کنیم. گاز R406a برای کاربردهای دما پایین مناسب است و دارای فشارهای کارکرد مشابه با R12 است.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...