به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

کمپرسور اسکرال و مشکلات آن

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
سوال شده آبان 17, 1396 در تاسیسات توسط Mojtabafrh (150 امتیاز)
با سلام و خسته نباشید
استاد گرامی خواستم بدونم کمپرسور اسکرال وقتی ضعیف میشه چه علامتهایی داره؟
کمپرسور اسکرال ۵۴ هزار بی تی یو لوله برگشت یخ میزنه اکومولاتور هم کاملا یخ میزنه دمای ترموستات روی ۲۲کولر سرویس شده فشار گاز هم نرمال هست خواستم بدونم امکانش هست کمپرسور ضعیف شده باشه اگه هست که دلیلش رو ممنون میشم بگید.

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده آبان 19, 1396 توسط mehrspand همیار (7,200 امتیاز)
ویرایش شده آبان 19, 1396 توسط mehrspand
درود بر شما زمانی که مبرد(گاز فریونی) در سیستم کم باشد.(میزان شارژ گاز کم باشد) در نتیجه فشار و دمای مبرد نیز کم خواهد بود. در یک سیستم طبیعی، دمای مبرد در شروع اواپراتور معمولا در حدود نقطه انجماد آب است. زمانی که هوا از روی کویل اواپراتور عبور میکند، رطوبت موجود در هوا کندانس می شود و آب کندانس به خط درین هدایت می شود.

زمانی که مبرد کم شارژ شده باشد، دمای مبرد در ابتدای کویل اواپراتور کمتر از نقطه انجماد آب است و به دلیل سرد بودن کویل اواپراتور، آب کندانس شروع به انجماد می کند و یخ بر روی کویل تشکیل می شود که باعث گرفتگی جریان هوا و در نتیجه کاهش میزان هوای عبوری از روی کویل می شود و در نتیجه مبرد نمی تواند گرما را از هوا جذب کند. این پدیده باعث به جوش آمدن مبرد در قسمت های بعدی اواپراتور می شود که باعث تشکیل یخ بر روی کویل می شود و این اتفاق ادامه می یابد تا تمام اواپراتور یخ می زند. زمانی که این اتفاق می افتد، مبرد در خط ساکشن شروع به جوشیدن می کند و این پدیده باعث کاهش دمای خط ساکشن می شود و مانند اواپراتور باعث می شود در لوله ساکشن نیز رطوبت کندانس شده یخ بزند.

در نهایت یخ زدگی به کمپرسور می رسد که مشکل تازه شروع می شود. اگر کمپرسور با این شرایط برای طولانی مدت کار کند، مبرد مایع به کمپرسور برمی گردد و امکان آسیب به کمپرسور وجود دارد.

همچنین بایستی توجه کرد زمانی که میزان مبرد خیلی کم باشد، کمپرسور از کار خواهد افتاد(با استفاده از فرمان قطع کنترل فشار پایین ساکشن) پس تنها در حالتی که مبرد کم باشد و نه خیلی کم این اتفاق می افتد.

اما این تمام احتمال بوجود آمدن مشکل نیست.

چه دلایل دیگری می تواند باعث بوجود آمدن این مشکل شود؟
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...