به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

مقدار سابکول و سوپر هیت

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده مهر 11, 1396 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط مهدی درخشانی
میزان سابکول و سوپر هیت چه مقداری باید باشد. اصولا استانداردی برای این مورد وجود دارد.؟ برای مثال برای انتخاب کمپرسور از نرمافزار بیتزر بعضا مقادیر 7 درجه برای سابکول و سوپر هیت و بعضا مقدار 5 درجه سابکول و 10 درجه سوپر هیت لحاظ میگردد. برای مناطق حاره ای بنظر میرسد با در نظر گرفتن سابکول بیشتر بتوان از مقدار فشار کندانس کم کرد .(در محاسبات سیکل). که این مستلزم ایجاد سطح بیشتر کندانسور است. آیا این ایده درست است؟

با سپاس بیکران

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مهر 11, 1396 توسط mehrspand همیار (6,240 امتیاز)
 
بهترین پاسخ

میزان سوپرهیت و سابکول را نمیتوان با یک استاندارد بیان کرد اما می توان به پروسه زمانی آن توجه کرد. در دهه 70 میلادی این میزان را 20 درجه بیان می کردند و با گذشت زمان این میزان به صورت مداوم کاهش یافته که به دلیل تکنولوژی های خوب و قوی است اما این میزان دقیق نیست و استانداردی برای آن وجود ندارد یعنی هر منبعی مقداری را مشخص می کند که کمی براساس سلیقه است اما می توانید از دمای محیط نیز استفاده کنید یعنی:

هنگامی که دمای محیط پایین تر از 25 درجه باشد، دمای سوپرهیت 12 تا 15 درجه مناسب است و در هنگام بالا تر بودن دمای محیط، دمای سوپرهیت 8 تا 12 درجه مناسب است البته تمام مقادیر فوق نسبی است و هیچ مرجع جهانی برای این اعداد وجود ندارد.

میزان سابکول همانند یک شمشیر دولبه است زیرا هم شما می توانید مایع خالص را به اکسپنشن ولو برسانید و هم می توانید باعث افت فشار سیکل شوید که دارای مزایا و معایبی است که بایستی موشکافانه بررسی شود و در بعضی موارد براساس طراحی سیکل تبرید مفید می باشد و در بعضی موارد مضر است.

به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...