به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

سابکولینگ سوپرهیت

1 امتیاز مثبت 2 امتیاز منفی
سوال شده مرداد 26, 1396 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط SALIU7113 (110 امتیاز)
سلام من سوپرهیت و سابکولینگ یک کمپرسور رفت و برگشتی رو گرفتم مقدار سابکولیگ منفی دراومد اگه امکان داره راهنماییم کنید ممنون

Lp =3bar ----->-6.7

دمای خروجی اواپراتور  ---------» 7.8

سوپر هیت= 14.5-

HP =16.5bar-------->>  45.6

دمای خروجی کندانسور ------»  40.2
سابکولینگ= 5.4

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مهر 11, 1396 توسط mehrspand همیار (6,040 امتیاز)
ویرایش شده مهر 30, 1396 توسط mehrspand
درود بر شما برای محاسبه سوپرهیت بایستی دمای ساکشن را از دمای معادل فشار کم کرد که در مورد شما برابر 14.5 درجه است. در صورتی که دمای محیط پایین تر از 25 درجه باشد، دمای سوپرهیت 12 تا 15 درجه مناسب است و در صورت بالا تر بودن دمای محیط، دمای سوپرهیت 8 تا 12 درجه مناسب است البته تمام مقادیر فوق نسبی است و هیچ مرجع جهانی برای این اعداد وجود ندارد.

یک روش ساده تر نیز برای محاسبه سوپرهیت وجود دارد که خطای این روش رو به بالاست یعنی میزان بیشتری به شما نشان می دهد:

دمای بعد از اکسپنشن ولو را اندازه گیری کنید و دمای ساکشن سر کمپرسور را نیز اندازه بگیرید. تفریق این دو عدد میزان سوپرهیت را به شما نشان می دهد که معمولا خطای رو به بالا دارد.
دارای دیدگاه آبان 2, 1396 توسط mehrspand همیار (6,040 امتیاز)
متاسفانه در جواب بالا یک ایراد وجو د دارد. استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن ها و ابزارهایی مانند سوپرهیت متر، ذهن انسان را ضعیف میکند و ممکن است در جواب دچار اشتباه شویم. من جواب بالا را پاک نکردم تا اشتباه را فرد دیگری مرتکب نشود. در مورد سیکل تبرید شما یک ایراد وجود دارد که به نظر من از دید شما مخفی مانده و یا اعداد دارای خطا هستند. زمانی که سوپرهیت به صفر یا منفی 1 یا 2 یا 3 برسد در صورتی که کمپرسور سیلندر پیستونی باشد، شکستن سوپاپ ها را مشاهده خواهید کرد و یا در کمپرسور اسکرو، کف در ساید گلس را خواهید دید. احتمال زیادی وجود دارد که گیج های شما دچار مشکل باشد زیرا سوپرهیت 14- به معنای برگشت حجم بالای مبرد است.(ذرات مبرد مایع به همراه گاز)
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...