به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

خنک شدن اب سیستم توسط مبرد

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده مرداد 14, 1396 در چیلر جذبی توسط dihav65 محقق (630 امتیاز)
سلام
سوالی داشتم
تیوب های داخل مخزن اواپراتور در چیلر جذبی که آب چیلد وارد ان میشود مبرد روی تیوب ها قرار دارد یا تیوب ها از سطح مبرد بالاتر  است؟
اب برگشتی چیلد زمانی که وارد اواپراتور میشود اگر پمپ مبرد اسپری نکنه دمای خروج چیلد کاهش پیدا نمیکنه؟ من فکر میکنم ‌در اثر کاهش فشار اواپراتور اب برگشتی چیلد بدون تماس با مبرد خنک میشه ولی برای افزایش راندمان و کاهش بیشتر دما پمپ مبرد اسپری میکنه روی لوله ها آیا صحبتم صحیح است؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مرداد 20, 1396 توسط mehrspand همیار (7,200 امتیاز)
درود بر شما زمانی که پمپ رفریجرنت خاموش است، درصورتی که دمای رفت و برگشت از اواپراتور را بگیرید،خواهید دید که میزان کمی برودت و تفاوت دمای رفت و برگشت وجود دارد. علت این امر تبخیر آب در اواپراتور و خنک شدن اواپراتور است اما زمانی که پمپ مبرد یا رفریجرنت روشن می شود سطح تماس آب با لوله ها افزایش می یابد و امکان تبخیر نیز افزایش می یابد و در نتیجه برودت بیشتری تولید می شود.

لوله های مسی بالاتر از سطح مبرد قرار دارد و درنتیجه امکان تماس آب پاشش شده وجود دارد و تولید برودت و تبخیر آب به راحتی امکانپذیر می شود و همینطور در ابزوربر نیز در حداکثر راندمان، سطح سولوشن به زیر لوله های مسی افت می کند.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...