به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

رابطه ظرفیت برودتی و آنتالپی

0 دوستدار 1 امتیاز منفی
سوال شده مرداد 9, 1396 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط karim (110 امتیاز)
رابطه بین ظرفیت برودتی یه کمپرسور با آنتالپی مخصوص چی هست ، مثلا دو تا کمپسور با مبرد r134 داشته باشیم که یکیش ظرفیت برودتیش 100w باشه یکی دیگش 200w آنتالپی مخصوص کدوم یکی بیشتره؟ اصلا رابطه ای دارن؟

یا مثلا بین copو آنتالپیشون چنین رابطه ای هست؟

ممنون

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مرداد 27, 1396 توسط mehrspand همیار (5,330 امتیاز)
زمانی که مفاهیم را درک کنیم بسیاری از سوالات جواب داده می شود. آنتالپی را با مقدار گرما در نمونه بیان می کنند که واحد آن BTU/lb است. برای بدست آوردن میزان ضریب عملکرد یا COP می توان از طریق فرمول h1-h4/h3-h4 بدست آورد و به سادگی می توان دید که با یکدیگر رابطه دارند اما برروی نمودار logp-h میتوان بهتر درکی از سیکل تبرید را احساس کرد. برای مثال دو نمودار رسم کنید و ببینید که در این دو نمودار ترسیمی شما برای کارکرد در فشار های مختلف و شرایط کاری مختلف میزان h چه تغییراتی را دارد و خواهید دید که با تغییرات اعمالی cop نیز تغییر می کند اما برای یک گاز و دو کمپرسور نیز می توانید آنتالپی را در شرایط خاص هر دو کمپرسور محاسبه کنید و لزوما مقادیر برابری نیستند چون لزوما دو نمودار یکسان نیست.

جواب این سوال به قدری وسیع است که در یک پاراگراف نمی توان بیان کرد و بایستی مفاهیم اولیه ترمودینامیک و نمودار مولر را درک کرد.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...