به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

میزان روغن مناسب در ساید گلاس

0 دوستدار 1 امتیاز منفی
سوال شده خرداد 29, 1396 در چیلر تراکمی و سرد خانه توسط mr6a (110 امتیاز)
در حدود 10 دستگاه کمپرسور اسکرال و 60 دستگاه کمپرسور پیستونی از نوع DWM و ... وجود دارد که به صورت برنامه دوره ای جهت مشاهده میزان روغن در ساید گلاس ، اطلاعی در مورد میزان روغن آن به طور مثال چه مقدار از سایدگلاس را پر کرده باشد ندارم و این که در این دو نوع کمپرسور چقدر روغن در آن قسمت مناسب می باشد.

لطفا راهنمایی فرمایید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مرداد 11, 1396 توسط mehrspand همیار (7,280 امتیاز)
یکی از مهمترین پارامترها در نگهداری کمپرسورهای تبرید سطح روغن است اما این سال را می توان مهمترین سوال برای طول عمر کمپرسورهای تبرید نامید.

تمامی شرکت های سازنده کمپرسور مانند کریر کارلایل، بیتزر، کوپلند میزان سطح روغن کمپرسورهای خود را اعلام می کنند. در زیر چند مدل از کمپرسورها و سطح مجاز آنها زا نام می بریم:

کریر 06E بایستی دارای سطح روغن 1/8 تا 3/8 سایدگلس باشد.

کریر 06E بایستی دارای سطح روغن 1/4 تا 3/4 سایدگلس باشد.

کمپرسوهای دیسکاس کوپلند DWM در مدلهای DK-DL دارای سطح روغن 7/8 تا 1/2 هستند و D2,D3 نیز مشابه هستند اما D4-D8 بایستی دارای سطح روغن 1/8 تا 2/8 باشند و در کمپرسورهای 6M,4M کوپلند سطح روغن بین 1/4 تا 3/4 است.

یک نکته مهم: سطح روغن کمپرسورهای تبرید را می توان بر اساس ظرفیت کمپرسور نیز تشخیص داد و کمپرسورهایی که دارای ظرفیت بالاتری هستند بایستی دارای سطح روغن کمتری باشند و بلعکس. این نکته منبع علمی ندارد و ممکن است دارای مثال نقضی باشد اما در مواردی که دسترسی به منبعی وجود ندارد می توان از این نکته استفاده کرد.

توجه: زیاد بودن سطح روغن می تواند به  اندازه کم بودن آن باعث آسیب به کمپرسور و افزایش آمپر مصرفی شود.

دوستان می توانند تجربیات خود را نیز بیان کنند و یا سوالات را نیز جواب دهند و درصورتی که جوابی با دانش آنها همخوانی ندارد، جواب درست را عنوان کنند.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...