به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

لوله سرریز چیلر جذبی

0 دوستدار 1 امتیاز منفی
سوال شده خرداد 27, 1396 در چیلر جذبی توسط dihav65 محقق (630 امتیاز)
با سلام
(سوال تکراری نیست)
به چه دلیل محلول از لوله سرریز وارد ابزوربر می شود؟
محلول از ژنراتور دما بالا وارد لوله سرریز میشود یا ژنراتور دما پایین ؟
آیا غیراز لوله سرریز در ژنراتور لوله سرریز دیگری در چیلر جذبی وجود دارد؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده تیر 24, 1396 توسط mehrspand همیار (5,330 امتیاز)
درود بر شما در چیلرهای جذبی دو اثره از یک لوله با نام change over استفاده می شود که در حالت عادی بسته است و از ژنراتور دما بالا به ابزوربر است. لوله سرریز از ژنراتور دما پایین به ابزوربر راه دارد و از طریق یک لوله u شکل وارد ابزوربر و سپس به مکش پمپ وارد می شود هر چند چیلرسازهایی این لوله را تنها به ابزوربر وارد می کنند.

فشار قسمت بالای چیلر با قسمت پایین به صورت تقریبی 10 برابر فرق دارد که دارای دلایل زیادی است که احتیاج به توضیحات مفصل دارد که قبلا توضیح داده شده است اما به صورت خلاصه می توان گفت که با این لوله محلول داغ وارد مکش پمپ شده و کریستالها می شکنند و امکان بای پس شدن سیکل را در هنگام گرفتگی مبدل حرارتی فراهم می کند و همچنین زمانی که وکیوم دستگاه مناسب نیست نیز باعث کمک به خروج سلوشن از ژنراتور و عدم افزایش سطح محلول سلوشن در ژنراتور و آلودگی مبرد و contamination در کندانسور می شود.

بایستی توجه کنیم که فشار قسمت بالا و پایین چیلر دارای تفاوت زیادی است که کم فشارترین میزان ابزوربر و پس از آن اواپراتور است و در هر جایی که نیاز ارتباط قسمت فشار بالا و پایین وجود دارد بایستی از لوله های u شکل و یا اریفیس و تجهیزات دیگری استفاده کرد که فشار دو قسمت با یکدیگر تداخل پیدا نکنند که در غیر این صورت سیکل برودت چیلر جذبی از کار خواهد افتاد.
به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...