به بخش پرسش و پاسخ مهراسپند خوش آمدید.

اختلاف دمای اب چیلد و برج

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده خرداد 21, 1396 در چیلر جذبی توسط dihav65 محقق (630 امتیاز)
با سلام
اختلاف دمای اب چیلد در چیلر های جذبی باید چند درجه باشه و اگر اختلاف دما بالا و همچنین پایین بود چه دلایلی وجود داره؟
در مورد اختلاف دمای اب برج چطور؟
علت افزایش اختلاف دما و کاهش اختلاف دمای اب برج چیست؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده خرداد 22, 1396 توسط mehrspand همیار (7,200 امتیاز)

درود بر شما دمای آب برج در طراحی چیلر های مختلف(اختلاف دمای آب برج خنک کننده) متفاوت است و همچنین در بارهای مختلف متفاوت است این دما می تواند از اختلاف 2 درجه تا 4 درجه در ابزوربر باشد. کاهش اختلاف دما زمانی که دمای ژنراتور کاهش نیافته است، نشانه رسوب در لوله های چیلر جذبی و نیز به اسید شویی است.

اختلاف دمای آب چیلد نیز یکی از پارامترهای مهم در تشخیص شرایط کارکرد درست چیلر جذبی است. زمانی که شرایط طبیعی باشد (بار بر روی چیلر جذبی در شرایط طبیعی باشد) اختلاف دمای ناچیز می تواند نشانه ای از شرایط نامساعد چیلر جذبی باشد که می توان این شرایط نامساعد را در چندین دلیل مختلف نام برد برای مثال رسوب لوله های ابزوربر و کندانسور، وکیوم نامناسب چیلر جذبی، انرژی پایین ورودی به ژنراتور، گرفتگی نازلهای ابزوربر یا اواپراتور و ده ها دلیل دیگر.

کاهش اختلاف دمای آب برج نیز می تواند در شرایطی مانند کاهش دمای آب چیلد و بسته شدن شیر موتوری آب گرم یا آب داغ و یا بخار ورودی به ژنراتور بروز کند.

درحالت کلی برای جواب به بعضی از سوالات نیاز به نوشتن یک کتاب چند جلدی است که این سوال نیز نیاز به 3جلد کتاب برای تشریح عوامل درگیر در این قضیه دارد.(حتی شیمی محلول لیتیوم بروماید نیز در دماها بسیار موثر است برای مثال اکتیل الکل در چیلر جذبی)

به پرسش و پاسخ سایت مهراسپند خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...