دسته های مرتبط

کمپرسورهای نیمه بسته پیستونی کریر کارلایل ۱

با دیدن مجموعه فیلم های کمپرسورهای کریر قابلیت تحلیل و انتخاب کمپرسور و همچنین تعمیرات کمپرسورهای کارلایل۰۶E  و۰۶D و ۰۶ccرا پیدا خواهید کرد. همانند دیگر تجهیزات تبرید ابتدا مطمئن شوید نکات ایمنی را رعایت کرده اید و در هنگام تعمیرات مطمئن شوید جریان برق قدرت و هیتر و فرمان قطع است و شیرهای سرویس ساکشن و دیسچارج بسته است.

این مجموعه به ۳قسمت تقسیم شده است:

خانواده محصولات کارلایل

تعمیر کمپرسور کریر سیلندر پیستونی

رفع مشکلات کمپرسور های کریر

بسیاری از کمپرسورهای بزرگتر ۰۶d  و ۰۶e به آنلودر سر سیلندر مجهز هستند و به کمپرسور اجازه کارکرد در بارهای کم را می دهند که توضیح داده خواهد شد.

کمپرسورهای ۰۶d جزو خانواده ای از کمپرسورها هستند که در ۳مدل ۲و ۴و ۶ سیلندر موجود هستند و میزان جابجایی (cfm)آنها بین ۸cfmبرای مدل۲ سیلندر و ۳۷cfmبرای مدل ۶ سیلندر است. همه مدل ها دارای دور ۱۷۵۰rpmمی باشند.کمپرسورهای چیلر تراکمی دارای قدرت ۲ اسب برای کمپرسورهای با ظرفیت پایین تا ۱۵ اسب با ۳۷cfmهستند. کمپرسورهای سرد خانه ای به صورت کلی دارای موتورکوچکتری نسبت به کمپرسورهای چیلر تراکمی باcfmمشابه هستند. برای مثال کمپرسور سرد خانه ۰۶D 37cfmاز موتور ۱۰hpاستفاده می کند و در حالی که ظرفیت معادل برابر ۱۵hpبرای چیلر تراکمی استفاده می شود. دما و فشار بالاتر چیلرهای تراکمی سیلندر پیستونی باعث انتخاب موتورهای بزرگتر شده است.

انواع کمپرسورهای کریر کارلایل فروش و خرید

کمپرسور ۰۶D دو سیلندر کریر کارلایل

در تصویر کمپرسورهای کریر ۰۶D و ۴سیلندر را می بینید. در مدل های ۱۳و ۱۶cfmاز دو پیچ برای بستن شیر سرویس استفاده می شود و در مدل های ۱۸و ۲۰cfmاز ۴پیچ برای بستن شیر سرویس استفاده می شود و اتصال فشار بالا و پایین در هر دو مدل یکسان است.

کمپرسور کارلایل ۰۶D-13/16

این تصویر کمپرسور ۰۶D،۶سیلندر است. اتصالات ساکشن و دیسچارج و پورت ها کمی متفاوت است. این مدل شبیه به کمپرسورهای ۲ و ۴ سیلندر است. وجود پیچ در سر سیلندر مختص کمپرسورهای سردخانه ای است و محل نصب فن برای سرد کردن سر سیلندرها در صورت نیاز است.

فروش کمپرسور کریر کارلایل 06eکمپرسور کریر ۰۶D شش سیلندر

این تصویر پلاک یک کمپرسور کارلایل است.توجه کنید مدل کمپرسور در سمت راست بالا نوشته می شود. زمانی که یک قطعه یا کمپرسور را نیاز دارید، تنها مدل برای ثبت سفارش کافی نیست بلکه شماره سریال نیز نیاز است. هر کاراکتر موجود در شماره سریال به مشخصات قطعات کمپرسور اشاره دارد تا قطعه درست را بتوانید انتخاب کنید. شماره مدل برای انتخاب ویژگیهای اساسی کارکرد کمپرسور است. مشخصات الکتریکی ولتاژ، فرکانس و LRAنیز درج شده است. شماره سریال سازنده نیز برای تشخیص کمپرسور توسط شرکت سازنده درج شده است.

پلاک کمپرسور کریر کارلایل فروش کمپرسور کریرپلاک کمپرسور کریر کارلایل

 

تمام کمپرسورهای ۰۶Dبا ۱۴کارکتر مشخص می شوند.هر کارکتر و یا چند کاراکتر دارای نشانگر ویژگیهای کمپرسور است.اولین ۴ تایی، نوع کمپرسور را مشخص می کند.۳ کارتر اول مشخص کننده خانواده کمپرسور است. کارکتر ۴ مشخص کننده نوع کاربرد کمپرسور است و نوع آنلودر را مشخص می کند. اگر A باشد، برای تهویه مطبوع استفاده می شود و اگر Mباشد، برای دمای متوسط و اگر R باشد، برای کاربردهای تبرید استفاده می شود یا به عبارتی برای کاربردهای دما پایین یا سردخانه کاربرد دارد.

مشخصات کمپرسور کریر 06eشماره سریال کمپرسور کریر کارلایل

کارتر ۵ مشخص کننده سایز موتور است. کارکترهای ۵ و ۶ مشخص کننده میزان cfmموتور است. کارکتر شماره ۸ کلید شناسایی کمپرسور است که نشان می دهد کمپرسور نو است و یا توسط  تعمیرگاه های کریر مورد بازسازی کلی قرار گرفته است. شماره ۹ مشخص کننده نوع شیر سرویس ساکشن است. که شامل (محل،قطر و پیچ هاست). کارکتر ۱۰مشخص کننده تجهیزات الکتریکی شامل ترموستات، اورلود است. کارکترهای ۱۱و ۱۲ شامل اطلاعات نوع سیم پیچی و دیگر مشخصات الکتریکی است. کارکتر ۱۳ هم مشخص کننده آنلودر قطع کن ساکشن برای مدل های ۰۶DRوDMاست. آخرین کارکتر مشخص کننده نوع بسته بندی و شارژ روغن است.

طراحی کمپرسورهای ۰۶E مشابه کمپرسورهای ۰۶Dاست. تفاوت در سایز فیزیکی، ظرفیت و اسب بخار است.

مشخصات کمپرسور کریر 06E .جدول کمپرسورهای کریر ۰۶E

تفاوت های دیگر شامل ۴و۶ سیلندر بودن وcfm از ۵۰-۹۹ و ۱۷۵۰Rpm است و قدرت موتور از ۱۵-۴۰HP برای کاربرد تهویه مطبوع است و توجه داشته باشید کمپرسورهای کاربرد دما پایین دارای موتورهای کوچکتری با میزان  cfmبرابر هستند.

در تصویر یک مدل کمپرسور ۰۶eکارلایل یا ۶سیلندر را می بینید. توجه کنید این کمپرسور دارای ۲ سایدگلس روغن هستند که کاربرد زیادی در تهویه مطبوع دارند. در این کاربرد و در موارد استفاده از کمپرسورهای موازی، نیاز به استفاده از خط متعادل کننده روغن وجود دارد. یک سایدگلس باز می شود و از اتصال متعادل کننده روغن استفاده کنید و برای این کار از تراز بودن هر دو کمپرسور مطمئن شوید و در صورت عدم رعایت موارد فوق، خرابی کمپرسور را بایستی انتظار داشته باشید. کمپرسورهای استاندارد تمامی کمپرسورهای ۰۶Eدارای پرشر روغن هستند.(قابلیت نصب دارند)

مسیر روغنکاری کمپرسورهای کریر کارلایلاتصال پرشر روغن کمپرسور کریر

محل نصب گیج فشار ساکشن کمپرسور کریراتصال اندازه گیری فشار 

در زمانی که نیاز به اندازه گیری فشار کارتر دارید، می توانید از اتصالات بالای هر سایدگلس استفاده کنید. اتصال سوم که در تصویر نشان داده شده به محفظه ساکشن کمپرسور وصل است که برای سوئیچ فشار پایین می توان از آن استفاده کرد.

پلاک شماره مدل کمپرسورهای کریر۰۶E تنها دارای ۱۰کارکتر است.۴ کارکتر اول مانند۰۶D است. کارکتر ۵ سایز موتور و یک و یا دو مرحله بودن کمپرسور و یا آنلودر فشاری یا الکتریکی است. کارکتر ۶و۷مشخص کنندهcfm کمپرسور است. کارکتر ۸ مشخص کننده ویژگی های الکتریکی است. کارکتر ۹ نشان دهنده OEM یا نو نبودن کمپرسور و یا سرویس شده بودن کمپرسور است. آخرین کاراکتر مانند ۰۶D است.

کمپرسور دیگری که در مورد آن صحبت می کنیم کمپرسور۰۶CC  است.

فروش کمپرسورهای دو مرحله ای

کمپرسور کریر کارلایل ۰۶CC

این کمپرسور دارای ۲ مرحله برای کمپرس کردن گاز است. ۴ سیلندر به عنوان فشار پایین کار می کنند و فشار را به فشار میانی می رسانند و ۲سیلندر باقی مانده به عنوان فشار بالا می باشد تا فشار را به میزان طبیعی بالا ببرند.

 


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

تهران،خیابان آزادی،اتوبان نواب،جنب خیابان هاشمی،پلاک 48
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


    تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015