چیلر جذبی

فیلتراسیون محلول لیتیوم بروماید در چیلرهای جذبی

اکسیدهای فلزی در چیلر جذبی به مرور زمان گرفتگی در قسمت هایی(برای مثال: مبدل حرارتی و یا اریفیس ها) جمع می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق بایستی محلول  لیتیوم بروماید را فیلتر کرد که با استفاده از تجهیزات مخصوص این امر امکانپذیر است.
خورندگی بالای محلول  لیتیوم بروماید باعث اکسید شدن فلز آهن می شود که جهت جلوگیری از این امر از اینهبیتورها استفاده می شود. خوردگی خیلی زود و از زمان راه اندازی چیلر اتفاق می افتد. بنابراین بایستی یک بازدارنده از خوردگی به محلول اولیه اضافه گردد(inhibitor) تا از بروز خوردگی جلوگیری کند. در غیاب اینهبیتور، خوردگی باعث تولید گاز هیدروژن می گردد. این گاز در صورت پرچ(تخلیه) نشدن از چیلر، باعث کاهش راندمان چیلر می شود. در کل اینهبیتور باعث تشکیل لایه اکسید مغناطیسی آهن می شود که این لایه اکسید باعث به حداقل رساندن میزان خوردگی دستگاه می گردد. با تزریق درست محلول می توان این لایه را در زمان ابتدایی و شروع به کار دستگاه تشکیل داد.
در تست انواع اینهبیتورها، سوالی پیش می آید که میزان انحلال اینهبیتور  در محلول لیتیوم با افزایش دما چگونه تغییر می کند. مقدار دقیق انحلال پذیری اینهبیتورها در لیتیوم بروماید مشخص نیست اما می دانیم این مقدار وابسته به دما و آلکالیتی است. تشکیل لایه آهنربایی اکسیده شده توسط اینهبیتور برای محافظت در برابر خوردگی با تمام کارهای محافظتی خوردگی امری است اجتناب ناپذیر که در طول کارکرد چیلر جذبی باعث کاهش راندمان چیلر جذبی می شود و جمع شدن این اکسیدها در بعضی از قسمت های چیلر باعث کاهش راندمان چیلر می شوند.
گروه مهندسی مهراسپند با بهره گیری از پرسنل کارآزموده و با تجربه و امکانات روز دنیا اقدام به فیلتراسیون چیلرهای جذبی می نماید. مشاورین گروه مهندسی مهر اسپند آماده پاسخگوئی به سوالات شما در این زمینه می باشند.
برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

تعویض لوله های چیلر

تعویض لوله های مسی چیلرهای جذبی در طول کارکرد خود به دلیل دبی بیشتر  آب برج خنک کننده و انتقال دما در ابزوربر و کندانسور، رسوب بیشتری نسبت به چیلر تراکمی می گیرند. انتقال حرارت بالاتر باعث رسوب گذاری بیشتر می شود و نیاز به رسوب زدایی را  دارد و در صورت استفاده از اسید نامناسب و یا اسید شویی اشتباه، خوردگی لوله ها و سوراخ شدن لوله های مسی و لیک اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این اتفاق بایستی موارد زیر را در نظر بگیریم: ۱- استفاده از سختی گیری که متناسب با آب مورد استفاده باشد. ۲- استفاده از اسید مناسب جهت اسید شویی و اسید شویی درست چیلر(گروه مهندسی مهراسپند عرضه کننده اسید با پایه گیاهی PSF است)

شیر سوپروکیوم چیلر جذبی

شیرهایی که برای پرچ گیری در چیلر جذبی برای پرچ گیری استفاده می شوند معمولا با کف نشین لاستیکی هستند. دقت این شیرها پایین می باشند زیرا به دلیل خورندگی لیتیوم بروماید و وجود ذرات اکسید فلزی نامحلول در داخل چیلر، امکان قرار گیری این ذرات در کف نشین لاستیکی وجود دارد که امکان هوابندی را به میزان زیادی کاهش می دهند و همچنین این شیرها در طول زمان و استفاده مستمر از ناحیه لاستیک دچار فرسوده گی شده که امکان نشت هوا به داخل چیلر را بالا می برند. گروه مهندسی مهراسپند عرضه کننده شیرهای سوپروکیوم پیستونی یا پنوماتیک چیلر جذبی است که دارای دقت و ضریب اطمینان بالایی می باشند. برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه تماس بگیرید.

کنترل سطح در چیلرهای جذبی

یکی از مشکلات عام در چیلرهای جذبی از کار افتادن کنترل سطح در طول زمان و کارکرد طولانی مدت چیلر جذبی است که به صورت معمول از کنترل سطح های مغناطیسی استفاده می کنند. این مشکل باعث بوجود آمدن زنجیره از مشکلات بعدی می شود که نتیجه آن کارکرد نا مناسب چیلر و آسیب به تجهیزات چیلر است. این شرکت با استفاده از سیستم ابداعی خود که مشابه آن در یک نوع از تولیدات خارجی نیز مشاهده شده است اقدام به نصب نوعی از کنترل سطح می کند که توانایی کارکرد با دقت کنترل سطح التراسونیک را داراست.

تعویض فنرهای توربولاتور مبدل حرارتی چیلر جذبی

به دلیل خوردگی بالا در چیلر جذبی که نتیجه انجام ندادن آنالیز لیتیوم بروماید در طول کارکرد چیلر جذبی و وکیوم نداشتن چیلر جذبی است، خوردگی در قسمت های نازک فلزی باعث جمع شدن این اکسیدهای فلزی در قسمتهایی است لیتیوم بروماید دارای سرعت کمی است. در صورت بروز چنین اتفاقی در مبدل حرارتی چیلر جذبی قفل شدن جریان و یا کند شدن جریان محلول سلوشن را خاهیم داشت. برای رفع این مشکل بایستی مبدل را از آلودگی ها پاک کرد و فنرهای توربولاتور را در مبدل حرارتی چیلر جذبی تعویض کرد. گروه مهندسی مهراسپند با بهره گیری از پرسنل کارآزموده و با تجربه و امکانات روز دنیا اقدام به تعویض فنرهای توربولاتور مبدل حرارتی چیلر جذبی می نماید.مشاورین گروه مهندسی مهراسپند آماده پاسخگوئی به سوالات شما در این زمینه می باشند.برای مشاوره با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

 

هزینه خدمات چیلر جذبی

جهت تعمیر چیلر جذبی بدون بازدید از چیلر به سختی می توان قیمت مشخصی را به عنوان هزینه تعمیر چیلر جذبی اعلام کرد زیرا بنا به نوع و زمان کار و مدل و تناژ دستگاه، هزینه تعمیرات چیلر جذبی تغییر می کند. با این وجود به دلیل درخواست، لیست زیر برای بعضی از کارهای عمومی تهیه شده است که کلی می باشد و نمی توان از آن به عنوان ملاک 100% برای هزینه تمام شده تعمیر چیلر جذبی استفاده کردلیست دستمزد کارهای تعمیراتی چیلر جذبی:قیمت های فوق با افزایش حجم کار به بیش از یک مورد، کاهش می یابند.