دسته های مرتبط

طرز کار چیلر جذبی تک اثره

سیکل چیلر جذبی

چیلری که در تصویر می بینید از4 قسمت اصلی تشکیل شده است: کندانسور، ژنراتور، اپراتور و ابزوربر .اواپراتور و ابزوربر در قسمت فشار پایین سیکل تبرید قراردارند و ژنراتور و کندانسور درقسمت فشار بالای چیلر جذبی قرار دارد. فشار قسمت بالا، تقریبا 10 برابر از قسمت پایین (ابزوربر و اپراتور) بیشتر است. سیکل تبرید از اواپراتور شروع می شود. در اواپراتور آب (مبرد) از نازل ها پاشیده شده و به دلیل فشار پایین در اواپراتور در دمای بسیار پایین به جوش می آید. جوشش مبرد باعث خنک شدن لوله های مسی آب چیلر می شود و آب موجود در کندانسور نیز از طریق یک یا چند اریفیس به قسمت فشار پایین (اپواراتور) وارد می شود. عبور آب از اریفیس کندانسور را می توان به اکسپنشن ولو در چیلرهای تراکمی تشبیه کرد.

آب (مبرد) از طریق پمپ رفریجرنت به نازل های اواپراتور پمپ می شود و بر روی لوله های مسی می ریزد و با این کار تبخیر مبرد تسهیل می شود. مبرد به جوش آمده و تبخیر شده اکنون از الیمیناتورهای اواپراتور عبور می کند و وارد ابزوربر می شود. در ابزوربر بخار مبرد توسط آب نمک لیتیوم بروماید جذب می شود و محلول رقیق لیتیوم بروماید تشکیل می شود. برای جذب بهتر پمپ سولوشن، لیتیوم بروماید را از کف ابزوربر مکش می کند و بعد از گذشتن از اجکتور و مخلوط کردن لیتیوم بروماید رقیق کف ابزوربر و غلیظ برگشتی از ژنراتور به نازل های ابزوربر می فرستد. در اثر پاشش لیتیوم بروماید، جذب بخار آب در ابزوربر افزایش می یابد. روش کار ابزوربر را می توان به کمپرسور تشبیه کرد. سولوشن رقیق توسط پمپ به ژنراتور فرستاده می شود و در ژنراتور با استفاده از منبع گرمایی خارجی، ژنراتور گرم شده و آب به صورت بخار از محلول لیتیوم بروماید رقیق جدا می شود و محلول غلیظ لیتیوم بروماید به مبدل حرارتی فرستاده می شود تا پس از عبور از مبدل حرارتی و تبادل دما با محلول رقیق به ژنراتور فرستاده می شود.

سیکل-استاندارد-چیلر-جذبی-تک-اثره-22-811x1024

بخار مبرد به جوش آمده در ژنراتور به کندانسور رفته و در کندانسور توسط لوله های مسی که در آن آب برج خنک کننده جریان دارد، خنک شده و میعان پیدا می کند. آب جمع شده در تشتک کندانسور از طریق یک یا دو لوله و عبور از اریفیس به اواپراتور فرستاده می شود.

برای اقتصادی کردن سیکل جذبی از مبدل حرارتی استفاده می شود تا محلول رقیق و غلیظ با یکدیگر تبادل دما انجام دهند.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

تعمیر چیلر جذبی-اریفیس چیلر جذبی اریفیس کندانسور چیلر جذبی -تعمیر چیلر جذبی ژنراتور چیلر جذبی -تعمیر چیلر جذبی اواپراتور چیلر جذبی- تعمیر چیلر جذبی خوردگی در چیلرهای جذبی-تعمیر چیلر جذبی نازل اواپراتور چیلر جذبی مبدل حرارتی چیلر جذبی تک اثره تعمیر چیلر جذبی ساری پویا


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015