دسته های مرتبط

طراحی چیلر تراکمی مدار موازی

کمپرسورهای ترکیبی یا موازی کمپرسورهای سیلندرپیستونی بیتزر
در این فیلم ساختار چیلرهای تراکمی که از 2 یا چند کمپرسوربیتزر استفاده می کنند و روش نصب و سرویس آنها توضیح داده شده است.
مدارهای موازی یا ترکیبی حالتی از کاربرد هستند که دو یا چندین کمپرسور در یک مدار تبرید کار میکنند. در چیلرهایی با کندانسورترکیبی ،مقدار روغن که به هر کمپرسور مجزا می رسد بعداز گذشتن از سیکل از طریق خط برگشت(ساکشن) به
کمپرسورها تقسیم می شود. پس برای متعادل کردن روغن بین کمپرسورها نیاز به اضافه کردن خط اتصال داخنلی کمپرسورها یا یک رگلاتور سطح روغن کمپرسورهاست که سیستم دوم توسط شکت بیتزر پیشنهاد می شود ،این روش لوله کشی به ویژه برای کمپرسورهای دو مرحله ای و اواپراتورهای فلودد توصیه می شود.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.
اتصال داخلی گاز و روغن بین کمپرسورها
زمانی که چندین کمپرسور در یک مدار با یکدیگر کارمی کنند بایستی با سایزمناسب برای متعادل کردن گاز و روغن با یکدیگر لینک شوند بنابراین امکان افزایش روغن و کاهش روغن در یک کمپرسور به وجود نمی آید و تنها موردی که بایستی از آن جلوگیری کرد جریان ضعیف روغن از طریق خط متعادل کننده روغن کمپرسورهاست. در صورتی که خط ساکشن به صورت کلکتور ساخته نشود مقدار گازی که به هر کمپرسور، برمی گردد متعادل نخواهد بود و باعث ورود گاز از طریق رینگ ها به کارتر شده و روغن و گاز با یکدیگر مخلوط می شوند. هرچند اختلاف فشار به وجودآمده بین کمپرسورها ناچیز است اما تنها اختلاف اختلاف فشار0.01 بارمی تواند باعث به وجود آمدن 11 سانتی متراختلاف سطح روغن شود. به همین دلیل بایستی از در یک مدارآوردن کمپرسورهایی که دارای ظرفیت و ساختار متفاوت هستند،جدأ خودداری کرد.
برای استفاده از خط متعادل کننده بایستی نسبت به ساختار هر کمپرسور طراحی صورت گیرد.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015