دسته های مرتبط

صدا خفه کن خط دهش(discharge line muffler)

صدا خفه کن خط دهش(discharge line muffler)

در چیلرهای بزرگ و مخصوصا در چیلرهایی که خط دهش(discharge) طولانی است، لرزش و صدا در لوله ها مشاهده میگردد که ناشی از جریان مبرد در لوله ها، سایز لوله ها، فشار کاری سیستم و کمپرسور است و صدای ناپیوسته میتواند از جریان ناپیوسته سیال در لوله ها ناشی شود. نوسانات کمپرسور نیز میتواند تولید صداها را شامل گردد.اگر صدای گاز یا صدای ضربان مانند ولرزش در سیستمی مشاهده گردد، نصب موفلر در خط دهش به حل این مشکل کمک میکند. هدف موفلر حذف پالس های گاز خروجی از کمپرسور و صدای و لرزش آن است. یک موفلر معمولا براساس بفلهای داخلی و یا افت فشار، جریان سیال را ثابت نگه میدارد. کاربرد یک موفلر به دانسیته و مقدار مبرد خروجی از کمپرسور است که هر دوی آنها در انتخاب موفلر موثر هستند.

ممکن است یک موفلر بتواند بر روی کمپرسورهای مختلف کار کند اما همچنین ممکن است یک سیستم نیاز به موفلر خاصی با افت فشار خاصی باشد که بتواند افت فشار مورد نیاز جهت از بین بردن پالس های ناپیوسته گاز خروجی از کمپرسور را تامین کند هرچند استفاده از موفلرهای بزرگتر معمولا برای کاهش صدای خط دهش بهتر جواب می دهد و همچنین میتوان از موفلرهای کوچکتر با افت فشار بیشتر استفاده کرد که کاراتر میباشند. استفاده از موفلر در سیستم تا زمانی مجاز است که افت فشار آن در محاسبات فشار مشکلی بوجود نیاورد. گاهی اوقات در کارکرد در شرایط مختلف مشاهده می شود که لرزش در لوله ها وجود دارد که تمایل به جذب پالسهای تولیدی کمپرسور و تولید یک لرزش زیاد را دارد.

موفلر دیسچارج چیلر تراکمی

جهت مشاوره با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015