دسته های مرتبط

روغنهای تبرید

روغنهای تبرید

یک نتیجه تغییر سیستم های تبرید از استفاده CFC ها تغییر روغنهای مورد استفاده می باشد. شرکت کوپلند و بسیاری از شرکتها مارک های روغنی را عرضه کردند که بعضی از آنها در بازار کشور ما موجود است. در مجموع در مقایسه مبردهای جدید با مبردهای قدیمی بایستی با مبردهای قدیمی از قبیل روغنهای جدید R-12,R-22, و یا R-502 سازگار باشند. هرچند این مطلب در تمامی موارد صادق نمی باشد.

جدول زیر روغن های پیشنهادی برای استفاده در کمپرسورهای کوپلند را با مبردهای گوناگون ارایه میدهد که میتوان آن را برای سازندگان دیگر نیز تعمیم داد:

روغنهای تبریدTAE1248 refrigeratio oils-1

کمپرسورهای اسکرول که از HCFC R-22 استفاده میکنند از Witco LP-200 OR Sontex 200-LP استفاده میکنند که هر دو روغنهای سفید میباشند. گاهی اوقات این روغنها در بازار موجود نیست که میتوان از روغنهای معدنی(MO) ویا از الکیل بنزین(AB) استفاده کرد.

Suniso 3GS,Capella WF32,Calumet RO15(روغنهای زرد کمرنگ) نیز قابل استفاده می باشند. این روغنها برای استفاده در سیستم های دما پایین و دما بالا مناسب میباشند.

روغنهای پلی استر(Polyol Ester lubricants)

کوپلند روغنهای پلی استر زیر را برای استفاده در محصولات خود تست کرده است:

Copland Ultra 22cc

Mobil EAL Arctic 22cc

ICI Emkarate RL 32CF

Thermal Zone 22cc

این روغنها در زمانی که از مبردهای HFC استفاده میشوند بایستی استفاده شوند. همچنین قابل استفاده در هر نوع مبرد سنتی و یا مخلوط موقتی میباشند و با روغن های سنتی (mineral oils) سازگار میباشند.

و قابلیت مخلوط شدن با روغنهای معدنی در سیستم هایی که از مبردهای CFC , HCFC را دارا می باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015