دسته های مرتبط

روش کار شیر سایکل گارد

روش کار شیر سایکل گارد چیلر جذبی و جلوگیری از کریستال

مدار فرمان چیلر جذبی با کنترل شیر سایکل گارد در جلوگیری و از بین بردن کریستال لیتیوم بروماید بسیار موثر است. بسیاری از چیلرها می توانند وضعیت چیلر را در نزدیک شدن به حالت کریستال تشخیص دهند و با فعال کردن شیر برقی سایکل گارد از کریستال لیتیوم بروماید و افزایش غلظت آن جلوگیری می کند و همانطوری که قبلا در کریستال چیلر جذبی عنوان شد کریستال کردن لیتیوم بروماید مستلزم 2 عامل دما و غلظت است که پایین بودن دمای اواپراتور می تواند مشکل ساز باشد. مدار کنترل معمولا سطح مبرد آب را در اواپراتور توسط کنترل سطح بررسی می کند و با در نظر گرفتن دمای سولوشن غلیظ برگشتی به ابزوربر وضعیت دستگاه را مشخص می کند و از آنجایی که افزایش سطح مبرد در اواپراتور به معنای کاهش میزان آب محلول در لیتیوم بروماید و غلظت آن است و وقتی سطح مبرد بالا بیاید جهت جلوگیری از غلیظ شدن لیتیوم بروماید، شیر برقی سایکل گارد فعال شده و آب به ابزوربر جهت رقیق سازی فرستاده می شود.

همچنین در زمان خاموش کردن دستگاه، شیر سایکل گارد باز شده و شروع به رقیق سازی لیتیوم بوماید می کند و تا زمانی که کنترل سطح های اواپراتور خالی شدن اواپراتور را اعلام کنند، شیر سایکل گارد باز می ماند.

روش کار شیر سایکل گارد

روش کار شیر سایکل گارد


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015