دسته های مرتبط

روش کار شیر انبساط ترموستاتیک

شیرهای انبساط ترموستاتیک یا اکسپنشن ولوهای ترموستاتیک

اکسپنشن ولو های ترموستاتیک(TEV,TXV) یکی از پرکاربردترین شیرهای انبساط در سردخانه ها و چیلرهای تراکمی هستند. شیرهای انبساط یا اکسپنشن ولوها شیرهای اتوماتیکی هستند که جریان مبرد به اواپراتور را براساس بار برودتی اواپراتور تنظیم می کنند. اگر بار در اواپراتور زیاد باشد، شیر اجازه عبور مبرد بیشتری را می دهد و در هنگام کاهش بار برودتی، شیر جریان مبرد ورودی به شیر انبساط ترموستاتیک را محدودتر می کند.

شیرهای انبساط ترموستاتیک همچنین از برگشت مایع به کمپرسور جلوگیری می کنند و خطر آسیب به کمپرسور را پایین می آورند و توجه کنید که شیر انبساط یا اکسپنشن ولو دمای اواپراتور را کنترل نمی کند بلکه با استفاده از دمای سوپرهیت گاز خروجی از اواپراتور اقدام به کنترل مبرد ورودی به اواپراتور می کند.

شیرهای انبساط ترموستاتیک به دلیل قیمت پایینتر نسبت به شیرهای الکترونیک و روش تنظیمات و نگهداری ساده تر برای اپراتور، دارای محبوبیت بیشتری هستند و در رنج وسیعی کاربرد دارند. توجه به ساختار این شیرها که در این فیلم توضیح داده شده باعث می شود درک بهتری از کارکرد این شیرها پیدا کنید و توانایی تنظیم شیر انبساط را پیدا کنید  زیرا با وجود این که روش انتخاب و تنظیم شیرهای انبساط در سایت گروه مهندسی مهراسپند توضیح داده شده است اما بدون درک کارکرد این شیرها نمیتوانید تعمیرات شیرهای انبساط را انجام دهید.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015