دسته های مرتبط

جلوگیری از کریستال لیتیوم بروماید

کریستال لیتیوم بروماید نتیجه غلظت بالای لیتیوم بروماید و دمای پایین آن می باشد. در غلظت 63% تا 68% در دمای 21 تا 36 درجه سانتی گراد کریستال تشکیل می شود. کریستال معمولا در ژنراتور تشکیل می شود و سپس به ابزوربر وارد می شود. کریستال می تواند مسیر جریان محلول پمپ سولوشن را مسدود کند و حتی منجر به اضافه بار آن شده و در نهایت الکتروپمپ سولوشن بسوزد.

تشکیل کریستال به شدت به کارکرد بعضی از قسمت های چیلر وابسته است:

یافتن کریستال

مدار فرمان چیلرها معمولا به صورت غیر مستقیم با حس کردن دمای محلول سولوشن و در بعضی از موارد با در نظر گرفتن سطح محلول لیتیوم بروماید می تواند وجود و یا آمادگی لیتیوم بروماید را جهت شروع کریستال بیابد.

از بین بردن کریستال لیتیوم بروماید

زمانی که کریستال لیتیوم بروماید توسط چیلر تشخیص داده شد، برای عدم کاهش راندمان چیلر رفع کریستال آغاز می شود. معمولا کریستال از سطح داخلی لوله آغاز می شود و بلافاصله مسیر جریان سولوشن را مسدود نمی کند و محلول می تواند از میان لوله عبور کند. اگر کارهای درست انجام گیرد، کریستال را می توان به سادگی رفع کرد و مسیر جریان باز شود و اگر عملی انجام نشود، کریستال در لوله ها جمع شده و درنهایت کل مسیر عبور محلول از لوله را می بندد. اگر این اتفاق بیفتد احتیاج به سرویس حرفه ای جهت رفع کریستال است.

برای رفع کریستال بایستی بعضی از کارها را انجام داد که شامل خاموش کردن پمپ آب چیلد، فن برج خنک کننده می باشد که در قسمت رفع کریستال به تفضیل توضیح داده شده است.

 

 


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015