دسته های مرتبط

تعمیر کمپرسور کوپلند -دو فاز شدن سیم پیچ

تعمیر کمپرسور کوپلند و سیم پیچی کمپرسور

یکی از مشکلات کمپرسورهای برودتی از دست دادن یک فاز است. زمانی که یک فاز از سه فاز موتور از دست می رود، سیم پیچ کمپرسور به کار خود ادامه می دهد و صدایی شبیه به زوزه از کمپرسور شنیده می شود که نمی تواند به روتور را به گردش درآورد. در این حالت هر یک از دو فاز باقی مانده 1.5 برابر جریان حالت عادی را می کشند که باعث گرم شدن موتور می شود. کمپرسور زمان طولانی نخواهد توانست با این شرایط کار کند و به زودی سیم پیچ خواهد سوخت.

ترمیستورهایی که در سیم پیچ کار گذاشته می شوند معمولا نمی توانند این مشکل را تشخیص دهند زیرا زمان عکس العمل این کنترل کننده بیشتر از زمان مورد نیاز برای آسیب است. بنابراین سیم پیچ خواهد سوخت.

کمپرسوری را که در این فیلم می بینید دارای مشکلات زیادی است که یکی از این مشکلات cupper plating است. این حالت با نشست مس بر روی قطعات همراه است. برای مثال نشست مس بر روی بوشها و سوپاپ ها یکی از مشکلات مهمی است که باعث بروز مشکل در کمپرسور می شود و هزینه های زیادی و آسیبهای زیادی را در پی خواهد داشت. این مشکل معمولا ناشی از اسیدی بودن سیکل و خوردگی مس است که باعث خوردگی و نشست لایه مس بر روی قطعات مختلف می شود این مشکل در بوشها، بلبرینگ ها و سوپاپ ها باعث بروز بسیاری از خرابی هاست.

در تصاویر زیر آسیبهای ناشی از خرابی بوجود آمده در این کمپرسور را می بینید:

داغ شدن سیم پیچ کمپرسور کوپلند (سیم پیچی کمپرسور) ولوپلیت کمپرسور کوپلند تعمیر کمپرسور تعمیر کمپرسور کوپلند و نشست لایه مس بر روی سوپاپ ها آلودگی بعد از سوختن سیم پیچی کمپرسور تعمیر کمپرسور بیش از حد گرم شدن سیم پیچ کمپرسور کوپلند دو فاز شدن سیم پیچ کمپرسور - سیم پیچی کمپرسور کوپلند خوردگی بوش کمپرسور- تعمیر کمپرسور کوپلند

 


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015