دسته های مرتبط

تعمیر کمپرسور بوک (برگشت مایع مبرد)

تعمیر کمپرسور بوک –برگشت مایع به کمپرسور و liquid slugging

برگشت مبرد فریونی به صورت مایع به کمپرسور با عث بوجود آمدن آسیب های زیادی به کمپرسور می شود. این پدیده در تمام کمپرسورهای تبرید(کمپرسور اسکرو، کمپرسور اسکرال، کمپرسور سیلندر پیستونی و به طور کلی در تمامی کمپرسورها) باعث بوجود آمدن زنجیره ای از مشکلات می شود.

برگشت مایع مبرد به کمپرسور در حال کار باعث می شود که مایع مبرد به کارتر کمپرسور راه پیدا کند و با ترکیب شدن با روغن، تشکیل کف بدهد. کف تشکیل شده در کارتر به قطعات مختلف کمپرسور از طریق پمپ روغن(اویل پمپ) فرستاده می شود و این کف نمی تواند فیلم روغن را در بین قطعات مختلف تشکیل دهد و نتیجه این اتفاق خوردگی قطعات است.

مقداری از این کف وارد سیلندر می شود و در سیلندر کمپرسور با شستن روغن از دیواره های سیلندر باعث اصطکاک بین رینگ و پیستون با سیلندر و بوجود آمدن خوردگی می شود.

از آنجایی که این مایع مبرد قابلیت تراکم پذیری را ندارد، در سیلندر باعث بوجود آمدن ضربه می شود و نتیجه آن شکستن سوپاپ های ساکشن و دیسچارج است و همچنین باعث عدم گاز بندی سوپاپ ها به مرور زمان می شود و یا سوپاپ ها در اثر خستگی دچار آسیب می شوند.

مایع مبرد در بوشهای اصلی کمپرسور به دلیل عدم توانایی در روغنکاری باعث می شود این بوشها خورده شده و در نتیجه لقی مجاز بین روتور و استاتور از بین می رود و روتور در استاتور کشیده می شود که در اصطلاح عام به این پدیده افتادگی روتور می گویند. با سابیده شدن روتور در استاتور سوختگی نقطه ای در استاتور بوجود می آید.

دلایل و مشکلات بوجود آمده در ان ارتباط بسیار زیاد است، برای مشاوره و یا شرکت در دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015