دسته های مرتبط

تعمیر کمپرسور برودتی(متال اسپری)

مواد پوشش دهنده به شکل یک سیم است . به صورت پیوسته تغذیه شده و توسط سرپک اکسیژن – اسیتیلن ذوب می شود سپس با استفاده از هوای فشرده تمیز می شود تا در صورت نیاز مرمت گردد.

پروسه سایشی (سند بلاست) قبل از مرحله اسپری کردن مورد نیاز است . در کارگاه تعمیرات کمپرسور این شرکت با استفاده از روش بدون غبار و سیار ، سطح مورد نظر بلاست می شود .

پروسه اسپری حرارتی (که در اصطلاح عام به آن متال اسپری می گویند) به روشی توصیف می شود که فلز پایه ذوب نمی شود و لایه اسپری شوند به صورت یک نوار بر روی لایه پایه قرار می گیرد .

این روش در تعمیر کمپرسورها و به ویژه کمپرسور اسکرو و در هنگام خوردگی سطح به کار می رود تا سطح مورد نظر به ابعاد قبلی قطعه باز گردد. روش نرمال اسپری برای بازسازی قطعات کمپرسور به صورت گسترده استفاده می شود و امکان پوشش با راندمان بالا را فراهم می کند(سختی سطحی تا HRC60-64  را فراهم می کند) که بسیار از سختی سطحی ماده پایه است. رنج وسیعی نرمال اسپری با نقاط ذوب مختلف از قلع تا مولیبدینوم به کار می رود.

کاربردهای معمول عبارتنداز:

مولیبدینوم (molybdenum)

بابیت (Babbitt)

برنز(bronze)

مس(copper)

زینک (zinc)

آلومینیوم (aluminium)

استیل کم کربن و آلیاژ ضعیف استیل و خیلی از مواد دیگر

اسپری بابیت برای اصلاح سطح داخلی و خارجی به کار می رود :

داخلی : لغزش (دویدن) بوش ها و استحکام نشیمنگاه بوش ها

خارجی : پیشانی کمپرسورها ، پیستون ها ، و…

اسپری حرارتی آهنی /غیر آهنی برای پوشش سطح داخلی و خارجی به کار می رود.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015