دسته های مرتبط

بالانس فن برج خنک کننده

در بسیاری از موارد که چیلر جذبی یا چیلر تراکمی به درستی کار نمی کند می توان مشکل را از خارج از موتورخانه و در برج خنک کننده جستجو کرد. یکی از مشکلات عام  در تاسیسات برودتی، تنظیم نبودن فن های برج خنک کننده و یا نابالانس بودن فن است. برای مثال در صورت کم بودن زاویه پروانه ها، جریان هوای گذری از روی پکینگ های برج خنک کننده کاهش می یابد و نتیجه آن کاهش راندمان کلی برج خنک کننده است و متعاقب آن افزایش دمای خروجی برج خنک کننده را نیز شامل می شود و یا اگر زاویه پره ها زیاد باشد، این امر باعث گذر زیاد هوا از روی پکینگ ها و خروج قطرات آب از بالای برج خنک کننده است و متعاقب آن زنگ زدگی بسیاری از تجهیزات اطراف برج و افزایش جریان مصرفی الکتروموتور برج خنک کننده است.

برای تنظیم پروانه ها بایستی موارد زیادی را لحاظ کرد که شامل آمپر مصرفی الکتروموتور برج خنک کننده و پاشش آب به بیرون از برج و در بعضی از موارد دمای برج است.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015