دسته های مرتبط

انواع شیر انساط یا اکسپنشن ولو

انواع شیرهای انبساط یا اکسپنشن ولوها

برای مشاوره می توانید با کارشناسان فنی گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.
شیرهای انبساط یا اکسپنشن ولوها را می توان به 4 گروه اصلی تقسیم کرد:
1- لوله های مویی
2- اکسپنشن ولوهای اتوماتیک
3- اکسپنشن ولوهای ترموستاتیک
4- اکسپنشن ولوهای الکترونیک
در اکسپنشن ولوهای لوله مویی اصطکاک بوجود آمده در لوله باریک مویی باعث بوجود آمدن افت فشار در لوله مویی شوه و فشار کاهش می یابد. لوله های مویی دارای قطری بین 5 دهم تا 3 میلیمتر هستند و طول آنها بین 1 تا 3 متر متغییر است. خاصیت مویینگی در این لوله ها هیچ گونه تاثیری بر ساختار اکسپنشن ندارد.
اکسپنشن ولوهای اتوماتیک نوع دیگری از اکسپنشن ولوها هستند که به نام اکسپنشن ولوهای فشار ثابت نیز مشهور هستند. در این نوع از اکسپنشن ولو ها 3 فشار باعث کارکرد شیر می شود. فشار حباب اکسپنشن ولو=فشار فنر+ فشار اواپراتور
نوع پرکاربرد شیرهای انبساط را می توان اکسپنشن ولوهای ترموستاتیک نامید. این شیرها در دو نوع با اکولایزر خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند. اکولایزرهای داخلی دارای اتصال جداگانه برای ورود فشار اواپراتور به زیر دیافراگم اکسپنشن نیستند و تنها فشار بعد از خروجی شیر توسط دیافراگم احساس می شود اما در نوع اکولایزر خارجی شیرها دارای اتصال جداگانه ای هستند که از محل نصب حباب، فشار خروجی اواپراتور را به زیر دیافراگم اکسپنشن ولو انتقال میدهد
نوع آخر و جدید تر و بسیار کارآمد تر شیرهای انبساط را می توان شیر انبساط الکترونیک نامید. این شیر ها دارای یک سنسور دمایی و یک ترانسمیتر فشاری هستند که یک کنترلر فشار و دما را به دمای سوپرهیت تبدیل می کند و سپس سیگنالهایی را برای کنترل شیر ارسال می کند. این شیرها توانایی کارکرد در دماهای سوپرهیت پایین و با اطمینان بالا را دارا هستند و به این ترتیب باعث افزایش راندمان سیستم می شوند.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015