دسته های مرتبط

انتخاب شیر انبساط اسپورلان

انتخاب اکسپنشن ولو  اسپورلان

برای انتخاب شیرهای انبساط جدا از سازنده شیر انبساط تقریبا یک روش برای انتخاب شیر را بایستی طی کرد هرچند امکان استفاده از نرم افزارهای انتخاب شیر انبساط که توسط شرکت سازنده ارایه می شود نیز وجود دارد.

برای انتخاب شیر انبساط بایستی دمای مبرد ورودی به شیر را داشته باشیم و با استفاده از دمای خط مایع ضریبی را بایستی اعمال کرد که از طریق جداولی که شرکت سازنده شیر انبساط ارایه میدهد قابل استفاده است. ضرایب تصحیح را برای دمای خط مایع و اواپراتور بایستی به کار برد تا بتوان ظرفیت واقعی شیر را محاسبه کرد.

دیگر نکته برای انتخاب شیرهای انبساط دانستن نوع حبابی است که برای شیر بایستی انتخاب کرد. نوع حباب شیر انبساط براساس نوع کاربرد متفاوت است. در زیر برای نمونه شارژ متقاطع حباب های شیر انبساط ترموستاتیک را توضیح داده ایم. البته انواع حباب های شیر انبساط ترموستاتیک نیز در فیلم دیگری توضیح داده شده است.

برای مشاوره می توانید با کارشناسان گروه مهندسی مهراسپند تماس بگیرید.

Cross change

Cross change از یک مبرد در حباب اکسپنشن استفاده می شود که با مبرد مورد استفاده در سیستم متفاوت است. با استفاده از مبرد متفاوت، ارتباط بین نیروهای ناشی از فشار اواپراتور و فشار ساکشن اصلاح می شود. در کراس چارج  فشار حباب به سرعت فشار مبرد در سیستم بالا نمی رود.

Cross charge دارای امتیازاتی مشابه شارژ گازی است(flood back در هنگام راه اندازی و خاموشی) و برای کارکردهای دما پایین مناسب است و همچنین برای کاهش پدیدهhunting نیز کمک کننده است.

برای مشاهده انتخاب شیرهای انبساط ترموستاتیک کاتالوگ اسپورلان می توانید اینجا کلیک کنید.


منتشر شده در :// نویسنده:mehrspand

contact

شهرک صنعتی چهاردانگه. خیابان ۱۷. پلاک ۱۰
شماره تماس:
09123873563
021-43855203

ایمیل پشتیبانی : info@mehrespand.ir
facebook google instagram twitter aparat pinterest

about us

این شرکت با استفاده از استانداردهای معتبر جهانی تحت عنوان,ASHRAE-15مقررات و ایمنی تبرید مکانیکی ASAB9.1 و قوانین ASMEجهت مخازن تحت فشار در زمینه تاسیسات برودتی توانسته است بهترین راهکارهای تعمیر، سرویس، راهبری و تامین قطعات دستگاههای تهویه مطبوع را ارائه نماید و نیز با بهره گیری از توان علمی و تخصصی و دانش فنی روز دنیا نسبت به ارائه مشاوره و راهنمائی محققین ،دانشجویان و علاقه مندان به این رشته را فراهم نماید. علاقه مندان جهت دریافت هر گونه پاسخ در این زمینه با گروه مشاورین شرکت تماس حاصل نمایند.

mehrspand


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ است 2008-2015